شبکه ی انتقال ارز دیجیتال چیست و چرا باید به آن توجه کنیم؟

هر رمزارز در شبکه ی مشخص و اختصاصی خود یا همان بلاکچین اختصاصی انتقال داده می‌شود با این وجود بعضی از ارزها در شبکه‌های مختلف تعریف شده و می‌توان آن‌ها را انتقال داد. در واقع این مسئله به تفاوت بین توکن و کوین بازمی‌گردد.

ارز دیجیتال دو نوع اند:

  1. کوین‌ها شبکه بلاک چین اختصاصی دارند و به صورت مستقل عمل می‌کنند.

 مانند: بیت‌کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، کاردانو ، بایننس کوین، بیت‌کوین کش و …

  1. توکن‌ها شبکه اختصاصی ندارند و بر بستر شبکه سایر رمزارزها منتقل می‌شوند.

 مانند: چین لینک، دای، آوه، یونی سواپ، تتر و …

در برخی موارد یک توکن از طریق چند شبکه مختلف قابل انتقال است. در این موارد ما در انتخاب شبکه آزادی عمل بیشتری داریم و می‌توانیم شبکه‌های بیشتری را برای انتقال انتخاب کنیم. مانند استیبل کوین تتر که بر روی شبکه های بیت کوین، اتریوم، ترون و … قابل انتقال است.

چرا شبکه انتقال رمزارز اهمیت دارد؟

برای واریز رمزارز به نوبیتکس و یا برداشت آن و واریز به کیف پولی دیگر باید به شبکه انتقال توجه داشته باشید که بین مبدا و مقصد یکی باشد. می‌توانید شبکه‌هایی که نوبیتکس برای هر رمزارز پشتیبانی می‌کند را در اینجا ببینید. 

توجه داشته باشید که انتقال بین شبکه ای به صورت معمول امکان پذیر نیست. یعنی نمی‌توان به صورت مستقیم، یک توکن مثل تتر را از شبکه اتریوم به شبکه ترون انتقال داد. اما ظاهر برخی آدرس‌ها در برخی شبکه‌ها، مشابه یکدیگرند. مثلاً آدرس های شبکه اتریوم و اسمارت چین بایننس، به واسطه کپی بودن شبکه اسمارت چین از روی اتریوم، یکسانند. حتی در این موارد نیز امکان انتقال از شبکه اسمارت چین به اتریوم و بالعکس به صورت مستقیم وجود ندارد. بنابراین برای انتقال رمزارز، باید ابتدا از شبکه‌ای که قصد دارید برای انتقال استفاده کنید و پشتیبانی مقصد از آن شبکه مطمئن شوید! 

 

برای پیدا کردن شبکه‌هایی که نوبیتکس از آن‌ها پشتیبانی می‌کند به مقاله نوبیتکس برای واریز و برداشت رمزارز از چه شبکه‌هایی پشتیبانی می‌کند؟ مراجعه کنید.

 

آموزش‌های مشابه